Профорієнтаційна робота

          

22 грудня 2021 року проведено атестаційний екзамен із другої іноземної мови і перекладу здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 035 Філологія освітньої програми «Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська».

Атестаційний екзамен мав на меті виявити рівень науково-теоретичної та практичної підготовки, глибину знань, умінь та навичок випускників із другої іноземної мови – німецької, а також їхні уміння здійснювати повний адекватний переклад.

Спочатку магістранти виконували тестові завдання із використанням системи Moodle. Загалом кожен студент виконав 50 тестових завдань, які генерувалися в довільному порядку автоматично. Завдання тесту спрямовані на уміння визначати відповідні мовні явища, здійснювати їх систематизацію та інтерпретацію, виходячи із загальних закономірностей мови. Оцінювалися також лексичні та граматичні знання, уміння і навички здобувачів вищої освіти.

Наступний етап атестаційного екзамену – переклад запропонованого німецькомовного автентичного тексту певного жанру. Під час відповідей студенти продемонстрували достатній рівень володіння практичними навичками перекладу з урахуванням тематики, а саме: розуміння принципів перекладу текстів художнього, політичного, соціально-економічного та науково-технічного напрямів; уміння визначати граматичні та лексичні трансформації, які доцільно вжити у перекладі; використання основних прийомів перекладу; навички аналізу конкретного мовного матеріалу тощо.

Вітаємо наших студентів із успішним складанням атестаційного екзамену! Запрошуємо приєднатися до асоціації випускників ПУЕТ!

          

14 грудня 2021 року викладачі кафедри української, іноземних мов та перекладу доц. Стеценко В. В. і доц. Тупиця О. Ю. провели профорієнтаційний захід у Полтавському науковому ліцеї №3. Викладачі розповіли учням випускних класів про переваги освітньої програми «Філологія» в Полтавському університеті економіки і торгівлі. 

Професія перекладача – одна з найпрестижніших і затребуваних на ринку праці. В Україні попит на висококваліфікованих фахівців, які володіють іноземними мовами, зокрема англійською та німецькою, зумовлений інтеграційними процесами, програмами культурних, освітніх обмінів, значним розширенням ділових контактів, розвитком міжнародного туризму. Перекладач має змогу спілкуватися з різними людьми, бути очевидцем важливих заходів, вивчати історію й культуру іншої країни, адже, за висловом американського психолога Джорджа Келлі, без перекладу немає історії світу.

Запрошуємо на навчання!

          

25 вересня 2021 р. викладач кафедри української, іноземних мов та перекладу доц. Стеценко В. В. провів профорієнтаційний захід для учнів одинадцятих класів КЗ Полтавська ЗОШ №34.

Викладач розповів майбутнім абітурієнтам про переваги освітньої програми «Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська» у Полтавському університеті економіки і торгівлі, а також запросив до участі в «Школі юного перекладача».

          

Профорієнтаційний захід ПУЕТ

28.05.2021 року на запрошення директорки Наукового ліцею № 3 м. Полтави Ірини Миколаївни Гринь проведено профорієнтаційний захід ПУЕТ. Проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Васильович Манжура презентував нові освітні програми та практики ПУЕТу. Активну участь у цій роботі взяли  наші студенти, які розповіли англійською мовою про особливості навчання (Ганна Олексіюк МЕН-51, Анастасія Олексіюк МЕВ-31). Кафедру української, іноземних мов та перекладу представляв доцент Володимир Валерійович Стеценко. Студентки спеціальності «Філологія» поділилися своїм досвідом про вивчення іноземних мов у ПУЕТі, розповіли про свої закордонні стажування та практики (Ганна Караулова (ФІЛ-41) – німецькою мовою, Марія Сизонова (ФІЛ-51) – англійською мовою).

          

Кафедра української, іноземних мов та перекладу щиро вітає свою випускницю Elizaveta Vlasenko з перемогою в номінації «Університети та школи: польська» та потраплянням у фінальний тур конкурсу перекладачів «Львів Європейський 2021»! Пишаємося вами й бажаємо успіху в фіналі та подальшій професійній діяльності!

          

Як працюють наші студенти-філологи

Тихонова Наталія, студентка ФІЛ б-51, працює вчителем англійської мови у студії раннього розвитку «Ерудит» понад 3 роки.

Навчання проводиться як у груповій, так і в індивідуальній формі.

Заняття інтегровані відповідно до різних вікових категорій: граматичні завдання, практичні навички усного мовлення, фізкультхвилинки, робота із відео- та аудіоматеріалами. Закріплення вивченого матеріалу відбувається в тестовій, усній або ігровій формі.

Знання, здобуті під час навчання в Полтавському університеті економіки і торгівлі, закріплює на практиці.

Також підвищує кваліфікацію за допомогою онлайн-ресурсів.

          

Translation is that which transforms everything so that nothing changes
Guenter Grass

«ШКОЛА ЮНОГО ПЕРЕКЛАДАЧА»

Кафедра української, іноземних мов та перекладу Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» запрошує учнів старших класів до «Школи юного перекладача», покликаної допомогти слухачам оволодіти основними прийомами перекладу з англійської та німецької мов, а також розвинути мовленнєві навички й уміння.

Програма «Школи юного перекладача» передбачає формування комунікативної компетентності, навичок міжкультурної комунікації, а також включає інтерактивні заняття з практики усного та письмового перекладу.

Навчання проводитимуть досвідчені викладачі англійською, німецькою та рідною мовами. Учні ознайомляться з особливостями професії перекладача, покращать словниковий запас із фахової лексики, спробують свої сили в перекладі. Окрім практичних завдань, передбачено проведення цікавих квестів, конкурсів, майстер-класів тощо.

Учасники отримають сертифікати про проходження навчання в «Школі юного перекладача».

ТЕМАТИКА ЗАНЯТЬ

1. Translation: Getting Started (Переклад: перші кроки).
МодераторКороль Т. Г. (кандидат педагогічних наук, доцент).

2. Deutsch fuer Beruf (Німецька мова для професії): Bewerbung, Arbeitnehmer in der Firma, Arbeitsmarkt.
МодераторТупиця О. Ю. (кандидат філологічних наук, доцент).

3. Internet: Wer bin ich im Netz? Netzdeutsch fuer Anfaenger.
МодераторТупиця О. Ю. (кандидат філологічних наук, доцент).

4. Poetry Translation Challenge (Найвищий пілотаж: переклад поезії).
МодераторКороль Т. Г. (кандидат педагогічних наук, доцент).

5. Phraseological units in modern English and their translation techniques (Фразеологізми в сучасній англійській мові та способи їх перекладу на українську мову).
МодераторСухачова Н. С. (кандидат філологічних наук, доцент).

6. International words and peculiarities of their translations. (Інтернаціоналізми та особливості їх перекладу на українську мову).
МодераторСухачова Н. С. (кандидат філологічних наук, доцент).

Herzlich willkommen!

          

25 жовтня 2019 р. доцент кафедри української, іноземних мов та перекладу Тупиця О. Ю. провів профорієнтаційний захід «ПУЕТ – територія успіху» з учнями випускних класів Полтавського обласного наукового ліцею-інтернату ІІ–ІІІ ступенів при Кременчуцькому педагогічному коледжі імені А. С. Макаренка (ліцей «Політ»).

Презентація освітньої діяльності Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» викликала жвавий інтерес та обговорення.

Сердечно дякуємо за співпрацю адміністрацію Полтавського обласного наукового ліцею-інтернату ІІ–ІІІ ступенів при Кременчуцькому педагогічному коледжі імені А. С. Макаренка! Сподіваємося побачити талановитих учнів ліцею «Політ» серед наших студентів!

          

Workshop «Dolmetscher – Translator – Перекладач» для учнів старших класів Полтавської спеціалізованої школи № 3 та гімназії № 13

Викладачі кафедри української, іноземних мов та перекладу ПУЕТ доц. Стеценко В. В. і доц. Тупиця О. Ю. провели профорієнтаційні заходи для учнів старших класів Полтавської спеціалізованої школи № 3 та Полтавської гімназії № 13. Спілкування зі старшокласниками відбувалося німецькою і англійською мовами. Викладачі познайомили учнів зі специфікою професії перекладача, особливостями вивчення іноземних мов студентами спеціальності «Філологія». Доц. Стеценко В. В. зацікавив старшокласників сучасними концепціями економіки й менеджменту. Учні активно обговорювали іноземною мовою переваги та недоліки сучасних економічних моделей, працювали в мікрогрупах, ставили запитання. Доц. Тупиця О. Ю. наочно продемонстрував особливості роботи сучасних перекладачів. Відрадно, що старшокласники виявили високий рівень мовної підготовки.

Викладачі кафедри української, іноземних мов та перекладу сподіваються на плідну співпрацю з навчальними закладами й запрошують на навчання!  

          

Двосторонній обмін з містами Фільдера (Німеччина)

4 квітня 2019 р. доцент кафедри української, іноземних мов та перекладу Тупиця О. Ю. брав участь у проведенні конкурсу, організованого Полтавською міською радою, щодо формування групи старшокласників загальноосвітніх шкіл міста для участі у двосторонньому обміні з містами Фільдера (Німеччина). Загалом у конкурсі взяли участь п’ятдесят вісім учнів дев’ятих і десятих класів полтавських шкіл. Серед основних умов конкурсу – володіння німецькою мовою, успішність у навчанні, комунікабельність, мистецькі здібності. Відбір проводився в три етапи: психологічне тестування, тестування з німецької мови та безпосереднє володіння німецькою мовою.

          

У День української писемності та мови філологи 2 курсу Галина Жолубак і Тетяна Прохоренко провели тренінг «Мовний етикет: традиції й сучасність» для учнів 9 класу Полтавської ЗОШ № 26. Учасники обговорили питання мовного етикету, зокрема формули вітання й звертання в офіційній обстановці, розглянули особливості мовного етикету в інших країнах, з’ясували етичні питання використання мобільних телефонів та норм поведінки в громадських місцях. Учні відгадували тематичний кросворд і редагували неправильні етикетні вислови («мовні динозаври»).

          

15 березня 2018 року завідувач кафедри української та іноземних мов, проф. Бобух Н. М. та студентки групи Філ-11 Ільченко Еліна й Прохоренко Тетяна провели тренінг «Мовний етикет: традиції й сучасність» для учнів 10-А класу Полтавської ЗОШ № 30. Учасники обговорили питання мовного етикету, зокрема формули вітання й звертання в офіційній обстановці, розглянули особливості мовного етикету в інших країнах, з’ясували етичні питання використання мобільних телефонів та норм поведінки в громадських місцях. Учні відгадували тематичний кросворд і редагували неправильні етикетні вислови («мовні динозаври»).

Слова давньогрецького філософа Сократа: «Заговори, щоб я тебе побачив» – не втрачають своєї актуальності й сьогодні. Адже висока мовна культура є невід’ємною ознакою освіченої, всебічно розвиненої людини.

          

Цими днями викладачі кафедри української та іноземних мов разом зі своїми студентами у жвавій дискусійній атмосфері провели профорієнтаційний захід англійською мовою у форматі круглого столу під назвою «Проблеми та питання працевлаштування в Україні та за кордоном» у гімназії № 13 для учнів 11-х класів. Студенти групи ФІЛ-31 підготували шість доповідей-презентацій на тему «Робота за кордоном».

          

Викладачі кафедри української та іноземних мов Полтавського університету економіки і торгівлі разом зі студентами у жвавій дискусійній атмосфері провели профорієнтаційний захід англійською мовою у форматі круглого столу під назвою «Проблеми та питання працевлаштування в Україні та за кордоном» для учнів 11-го класу ЗНЗ № 3. Студенти групи ФІЛ-31 підготували шість доповідей-презентацій на тему «Робота закордоном», серед них зі своєю доповіддю-презентацією на тему «Порівняльний статистичний аналіз працевлаштування в Україні та США» виступив Джошуа Томсон (США).

          

30 вересня відзначається Міжнародний день перекладача. Міжнародна федерація перекладачів оголосила цю дату своїм професійним святом. Цього дня вшановують пам’ять святого Ієроніма Стридонського, покровителя всіх перекладачів, християнського теолога, письменника, відомого перекладача тексту Біблії з грецької та гебрейської на тогочасну латинську мову.

Студенти групи Філ-23 разом із куратором доц. Сухачовою Н. С. та викладачем німецької мови доц. Тупицею О. Ю. провели захід присвячений Дню перекладача. Студенти продемонстрували свою творчість в аспекті обраної майбутньої професії: читали вірші власного перекладу, переглянули відео про специфіку та труднощі професії перекладача. Свято пройшло у дружній та веселій атмосфері. Учасники ознайомилися з різнобічними аспектами перекладацької діяльності, а також показали прекрасні знання іноземних мов, які їм допомагають здобувати висококваліфіковані викладачі кафедри української та іноземних мов.

          

Майбутні перекладачі на практиці в мовних таборах

Студенти Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» – майбутні перекладачі – проходять практику в  пришкільних мовних таборах м. Полтави та Полтавської області.

Володіння англійською й іншими іноземними мовами – важливий інструмент підвищення конкурентоздатності нашої держави, її європейської інтеграції. Без англійської мови немає ні сучасної науки, ні вищої освіти. Це також запорука успішної персональної кар’єри.

У зв’язку з цим Міністерство освіти і науки України ініціювало загальнонаціональний проект літніх мовних таборів, мета якого – підвищити рівень володіння англійською мовою серед учнів загальноосвітніх шкіл держави. Проведення літньої мовної школи передбачено на базі загальноосвітніх навчальних закладів протягом червня-липня. У таборах учні  мають змогу спілкуватися іноземними мовами, використовувати їх у різних видах діяльності (ігрових, концертних програмах, театральних виставах тощо).

Цьогоріч студенти-філологи першого курсу Старцева В., Нікітіна А. та Сазонова М. проходять практику в мовному таборі «English Summer Class» в Полтавській гімназії № 13.

Студенти-практиканти разом із учнями щодня проводять ранкову гімнастику англійською мовою, виконують популярні зарубіжні пісні, декламують вірші англійською мовою, переглядають фільми, проводять змагання на кращий переклад переглянутого фільму. Учасники літнього табору мають змогу проявити таланти: підготувати номери, театральні сценки, різноманітні ігри та квести. Практикантам удалося створити святкову й невимушену атмосферу: учні залюбки грають у рухливі ігри, використовуючи мовний потенціал, діляться враженнями від перебування в мовному таборі «English Summer Class».

          

19 квітня 2017 року на традиційне свято Полтавської гімназії № 13 «Гімназійна весна – 2017», де відзначали переможців міських, обласних і всеукраїнських конкурсів та олімпіад, були запрошені завідувач кафедри української та іноземних мов, д-р філол. н., проф. Н. М. Бобух і к. е. н., доц. В. В. Стеценко, котрі привітали учнів та педагогів, побажали їм творчих, наукових здобутків, нових значущих перемог. Окрім грамот і дипломів, викладачі вручили переможцям всеукраїнських олімпіад та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів МАН подарунки від Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» – фірмові футболки.

Цього дня на сцені гімназії вшанували 42 переможці ІІ міського й 17 переможців ІІІ обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та їхніх учителів, 20 переможців І міського етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів Малої Академії Наук, 6 переможців ІІ обласного етапу та їхніх наукових керівників (із англійської, німецької, французької мов, української мови та літератури тощо).

«Гімназійна весна – 2017»  – це тріумф знань, інтелекту й таланту!

          

23.03.2017  р. ст. викл. Гончарова Є. Є. провела заняття на тему «Brand and Product (Бренд та продукт)» для учнів одинадцятого класу СЗШ №3. Тема була актуальною для випускників школи. Учні виявляли інтерес до теми заняття, брали участь в обговоренні, нотували найважливіше.

          

22.03.17. У школі №3 м. Полтава було проведено семінар на тему «Порівняльні переваги та альтернативна вартість» для учнів 11-х класів. Під час семінару учні та вчителі виявили цікавість до тематики семінару та запропонували проводити подібні заходи кожного місяця протягом навчального року.

Відповідальний за проведення семінару – доц. Стеценко В.В.

          

21.03.2017  р. доц.  Сухачова Наталія Сергіївна провела заняття на тему «Stress Management» для учнів одинадцятого класу СЗШ №3, яке передбачало обговорення стресових ситуацій у повсякденному  житті, а також їх наслідків та шляхів подолання. Тема була цікавою для випускників школи, оскільки іспити, які на них очікують є також стресовою ситуацією для більшості молодих людей. Учні жваво брали участь в обговоренні стресових ситуацій та пропонували свої шляхи попередження та подолання їх.

          

На весняних канікулах викладачі кафедри української та іноземних мов підготували та провели серію заходів "Дні ПУЕТ" у спеціалізованій середній школі #3 м. Полтави.

Зокрема, 22 березня 2016 року доцент Король Т. Г., старший викладач Ємець С.О. провели інтелектуальну гру «Найрозумніший» (‘The Cleverest’) англійською мовою (тема «Україна») для учнів 9-10 класів, яка передбачала проведення п’яти конкурсів: «Декодування» (поділ учнів на команди та визначення капітанів); «Бліц» (швидкі відповіді на запитання протягом хвилини); «Лінія з трьох правильних відповідей» (відповіді на запитання з обраної теми); «Битва капітанів» (вербальне пояснення → відгадування зображених об’єктів); «Канікули» (відгадування назв міст на основі запропонованої інформації та фотографій).


На фото: команда переможець інтелектуальної гри ‘The Cleverest’

          

2 березня 2016 року доцент кафедри Воловик Л. Б. провела вікторину для учнів випускних класів «Berühmte Deutsche», яка передбачала відповіді на запитання щодо діяльності відомих людей, біографічних даних державних діячів, відомих письменників, поетів Німеччини. Учням були запропоновані конкурси: «Berühmte Deutsche», «Berühmte Dichter Deutschlands»

          

Звіт
про участь кафедри української та іноземних мов
у проведенні дня відкритих дверей
23 жовтня 2015 р.

Для 22 учнів 9, 10, 11 класів СЗШ №3 м. Полтави (у супроводі вчителів Ребрик Тамари Олександрівни та Пустовіт Олени Іванівни) було проведено:


На фото: студенти групи Філ-11 під час проведення дня відкритих дверей

          

План роботи факультативу з англійської мови для спеціальних цілей ‘ESP Coffee Shop: If English is your cup of tea’, який працює на базі 11-х класів спеціалізованої СЗШ № 3 м. Полтави

          

Звіт про роботу факультативу з англійської мови для спеціальних цілей ‘ESP Coffee Shop: If English is your cup of tea’, який працює на базі 11-х класів спеціалізованої СЗШ № 3 м. Полтави

27 квітня 2015 року ст. викладач Гончарова Є.Є. провела заняття на тему "Product and Brand" для учнів одинадцятого класу СЗШ №3, яке передбачало обговорення типів товару. Учнів зацікавила тема і вони активно приймали участь у дискусії.

          

Звіт про роботу факультативу з англійської мови для спеціальних цілей ‘ESP Coffee Shop: If English is your cup of tea’, який працює на базі 11-х класів спеціалізованої СЗШ № 3 м. Полтави

16 березня 2015 року доц. Воскобойник В. І. провела  бесіду «Їжа та здорове харчування» англійською мовою для учнів випускного класу 11-А ЗОШ № 3 м. Полтави, яка передбачала обговорення питань необхідності споживання різних груп харчових продуктів, типів поживних речовин та особливостей здорового харчування. У кінці бесіди учні розробили інструкції здорового харчування та склали свій щоденний здоровий раціон харчування.

          

27 лютого 2015 р. старший викладач Стеценко Володимир Валерійович провів заняття на тему «History of Economic Thought» для учнів одинадцятого класу СЗШ №3, яке передбачало ознайомлення з історією економіки. Учням була цікава тема заняття, оскільки вона стосувалась історико-економічних факторів, яки мали великий вплив на світовий розвиток.

          

Звіт про роботу факультативу з англійської мови для спеціальних цілей ‘ESP Coffee Shop: If English is your cup of tea’, який працює на базі 11-х класів спеціалізованої СЗШ № 3 м. Полтави

12 грудня 2014 р. старший викладач Сухачова Наталія Сергіївна провела заняття на тему «Stress Management» для учнів одинадцятого класу СЗШ №3, яке передбачало обговорення стресових ситуацій у житті кожної людини, а також їх наслідків та шляхів подолання. Учням була цікава тема заняття, оскільки вона стосувалась їх повсякденного життя. Вони жваво брали участь в обговоренні стресових ситуацій та пропонували свої шляхи попередження та подолання їх.

          

Звіт про роботу факультативу з англійської мови для спеціальних цілей ‘ESP Coffee Shop: If English is your cup of tea’, який працює на базі 11-х класів спеціалізованої СЗШ № 3 м. Полтави

5 грудня 2014 року відбулося чергове засідання факультативу з англійської мови для спеціальних цілей ‘ESP Coffee Shop: If English is your cup of tea’, який працює на базі 11-х класів спеціалізованої СЗШ № 3 м. Полтави. Доцент кафедри Король Т. Г.  провела заняття з ділової англійської мови на тему “Bank Products and Services” («Банківські продукти та послуги»). Учні мали можливість узяти участь у вікторині з історії банківської системи, ознайомитися з необхідним лексичним матеріалом із теми, обговорити основні типи банківських продуктів та послуг на основі запропонованих текстів для читання та аудіювання.

          

Звіт про роботу факультативу з англійської мови для спеціальних цілей ‘ESP Coffee Shop: If English is your cup of tea’, який працює на базі 11-х класів спеціалізованої СЗШ № 3 м. Полтави

27 листопада 2014 року доцент кафедри Барилко С.М. провела в 11-Б класі урок з ділової іноземної мови «Особливості перекладу економічних термінів» з використанням роздаткового  матеріалу (ідіоматичних слів і словосполучень).

          

Викладачі кафедри української та іноземних мов провели заходи з профорієнтаційної роботи в спеціалізованій СЗШ № 3 м. Полтави.

19 листопада 2014 року доцент кафедри Воловик Л. Б. провела вікторину для учнів випускних класів (11-А, 11-Б) «Die beruhmte Menschen Deutschlands», яка передбачала відповіді на запитання щодо діяльності відомих людей, біографічних даних державних діячів , відомих письменників, поетів Німеччини. Учням були запропоновані конкурси: «Beruhmte Deutsche», «Beruhmte Dichter Deutschlands», «Beruhmte Schauspieler Deutschlands»